Autor Wątek: Jaki sprzęt polecacie  (Przeczytany 64408 razy)

sauron [H_Z]

  • Administrator
  • Żółtek
  • *****
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 11, 2013, 08:18:59 »
w eteku jest wskażnik baterii (w jakims markerze elektro nie ma?)  to że ktoś nieogarnia to nie znacyz że klamot zły ;) a widziałem eteki nie smarowane kilka miesięcy, bez uszczelek na bolcie a działające. Jak sie  dba chociaż w minimalnym stopniu to nic nie ma prawa sie w nim zepsuć :) ja swoje ego przetyrałem już po wszsytkim a ciągle +-5fps :) a etek to prawie to samo tylko bez lcd.

na md widziałem nie działającego eteka, ale koleś się przyznał że mieszał i po resecie ustawień o dziwo.. działa ;)
żeby nie było nie tylko etek jest warty sprawdzenia, ale myślę że na początek jest bardzo dobrym wyborem ;)

wiadomo że są inne klamy też niezawodne, ale np powiem Ci ze miałem G3 czy tam NANO i nie polecam, moje musiało mieć coś pojebane z fabryki bo raz przestało działać, poźniej działało i tak kilka razy, zaczeło być ok dopiero jak wszystko wymieniłem na części innego producenta...


jeżeli chodzi o elektrololki z wyszej półki myślę że nie ma sie co pchać, szczególnie że trzeba poznać jak marker działa i że jak zaczyna syczeć to sie go nie wyrzuca na śmietnik tylko zmienia uszczelkę :)





ale najważniejsze jest to co mówił Jozy na początku, weź do ręki, pobiegaj i zobacz, a będzie jasne co Ci pasuje ;)

AD1N [H_Z]

  • Hinzki Zwiad
  • Plantator Ryżu
  • ....dziab dziab....
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 11, 2013, 10:25:52 »
sprzedam opla kadeta  8)

sauron [H_Z]

  • Administrator
  • Żółtek
  • *****
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 11, 2013, 10:28:04 »
jak cisnie bokiem to biere ;]

NAJEMNIK [H_Z]

  • Hinzki Zwiad
  • Żółtek
  • ****
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 11, 2013, 10:46:38 »
 ;D ;D ;D

Tipman 98 custom  zadnych baterii zadnego zbednego pierolenia o rampingach srampingach i ze pada deszcz to nie gram, lepsza lufa i po sprawie, przejdziesz początkowy okres na tipmanie bedziesz wiedzial co kupic w przyszłości, niezawodność tej klamki to fakt.


BUDZIANOSKY [H_Z]

  • Hinzki Zwiad
  • Plantator Ryżu
  • 鬧鐘永遠是對的!
    • Zobacz profil
  • Platyna: ⭐️
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 11, 2013, 11:06:56 »
i sprawa jasna... jak chcesz wydać mało i naprawić mlotkiem w przypadku awarii to Tippmann... a i wazna sprawa, tak jak antonio pisze grasz w kazdych warunkach, strzelasz pod wodą i przestrzeliwujesz drzewa ;] ale to jak schronowany powyzej 320fps'ow...

nie no tak powaznie to bardzo dobra klamka wbrew temu co opowiadają naszi koledzy...

sauron [H_Z]

  • Administrator
  • Żółtek
  • *****
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 11, 2013, 11:20:56 »
nikt tu nie mowi ze tippki są złe  8)



Hobbit [H_Z]

  • Hinzki Zwiad
  • Wycior Polowy
  • Come on!
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 11, 2013, 11:58:45 »
Ile osób tyle opinii  :D

Ja polecam Eteka - mam Eteka 2 od kilku lat i nie mam żadnych problemów, nic przy nim nie trzeba robić, a działa zajebiście. Wersja 3 jest jeszcze lepsza.

Do tego jakaś lekka kevlarowa butla hp, chyba że chcesz przeznaczyć więcej siana to kup stako. Co do loadera to Rotor wydaje się być najlepszą opcją; ja mam Empire Magna i nie pasuje mi ta spłuczka, działa dobrze, ale gabarytowo jest beznadziejna.


A zdecydowanie odradzam markery ze stajni Proto. Miałem kiedyś Proto SLG, psuło się to na każdej grze, omijać szerokim łukiem.

Pozdro

BUDZIANOSKY [H_Z]

  • Hinzki Zwiad
  • Plantator Ryżu
  • 鬧鐘永遠是對的!
    • Zobacz profil
  • Platyna: ⭐️
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 11, 2013, 12:00:27 »
i rozumiem Habribribribri ze zmiesci sie w 1000zł... pięknie... to tez biore ;[]

Hobbit [H_Z]

  • Hinzki Zwiad
  • Wycior Polowy
  • Come on!
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 11, 2013, 12:02:58 »
rozumiem, to zostawmy temat budzetu,  porozmawiajmy jaki sprzet polecacie,  i racja .. kazdy kilogram mniej sprzetu jest na wage zlota...
Czytaj uważnie  :P

Tutaj ciekawa aukcja:
http://paintball.info.pl/forum/ads_item.php?id=36884
Można potargować się z gościem, bo sprzedaje cały komplet wraz z jakimś ciuchami do speeda. Bez ciuchów powinno być taniej.

Dodatkowo kolo jest z Wawy, a jeśli dobrze wyczytałem to Kolor też jest. Cena za cały komplet (1500 bez maski) moim zdaniem jest bardzo dobra.

sauron [H_Z]

  • Administrator
  • Żółtek
  • *****
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 11, 2013, 12:06:28 »
dokładnie, budżet budżetem ale nie ma sensu schodzić poniżej pewnej jakości i używalności sprzętu. lepiej dozbierać, przekisić jeszcze miesiąc dwa i kupić coś lepszego, bo sprzedawanie i kupowanie kolejnego to masakra :)




fajnie jest znowu pomarudzić elektrololki vs szpadle do ziemi ;D

C I T [H_Z]

  • Hinzki Zwiad
  • Wycior Polowy
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 11, 2013, 12:33:19 »
na takie spory electrololki kontra mechaniki
zawsze pytam :
Czy ktoś zna choć jedną osobe, która z electrololka wróciła do mechanika ?
Nie mówię tu o egripie w tippmannie ...
za elektrykami przemawia wiele , sam byłem ortodoxem militarnym i kultywowałem tippmanny
ale zaden przerabiany i upowany do maximum tippmann nigdy nie będzie lepszy od elektryka
tippmann "kopie" czyli ma za każdym strzałem jakis odrzut co zmniejsza % celności i jest głośny
elektryki maja mały prawie minimalny odrzut, lepiej traktują kulki ( bardziej zaawansowane systemy i bolty ) przez co są ciche
tak do elektrykow sa potrzebne baterie ...
więc trzeba sobie odpowiedzieć na dwa pytania :
czy chcę bezawaryjny6 ( prawie ) sprzęt? , o którym mysle , ze jest celny a nie jest?
czy chcę celna i cichą klamkę ? którą po każdej grze będe chciał przeczyścic i nasmarować
a przed każdym wyjazdem będę pamiętał aby naładowac baterie

i jesli jeszcze nie jestes zagłębiony w działanie elektryków to kup nowy sprzęt .
po kilku latach intensywnej gry , niektóre markery trzeba zezłomowac bo już na prawde nie ma sensu ich stawiać
wiem to po sobie :)

szyc [H_Z]

  • Hinzki Zwiad
  • Żółtek
  • ****
  • Nie wolno nam się cofnąć!
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 11, 2013, 12:39:46 »

czy chcę bezawaryjny6 ( prawie ) sprzęt? , o którym mysle , ze jest celny a nie jest?


Nigdy w życiu nie strzelałem z celniejszego markera niż mój tipek 98 lufa Tirell 16' kulą SEVERE TEMPEST. A był to rok 2008 i do tego czasu trochę się ich przez łapy przewinęło.

 ;D

sauron [H_Z]

  • Administrator
  • Żółtek
  • *****
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 11, 2013, 12:43:52 »
CIt nie opłaca sie brać nowego klamota moim zdaniem, tracisz duzo pieniędzy niepotrzebnie zupelnie..
np nowy etek 4 kosztuje z 1800, używane ego kosztuje 1700...  używany etek 4 pewnie z 800... te klamoty nie wystrzelały więcej niz 40-50tyś kulek, niektóre nawet po kilka tysięcy mają patrząc po stani


szczególnie że pierwszy klamot przeważnie sie zmienia na coś innego bo już wiesz czeog oczekujesz:)




ja przeszedłem drogę  a5 -> proto matrix rail (2007) -> dp g3 -> etek 4 -> dm9 -> ego 11


a5 do żadnego się nie umywała :)

NOłBełt [h_z]

  • Hinzki Zwiad
  • Kulołap
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 11, 2013, 12:45:44 »
temat sie rozrasta //cos mi sie wydaje ze potestuje sprzety na nastepnym zjezdzie..Jesli oczywiscie pozwolicie postrzelac z Waszych elektro i mech sprzetow.. bo zdecydowac teraz po tych wpisach trudniej niz na poczatku jak ruszylem temat :) 

C I T [H_Z]

  • Hinzki Zwiad
  • Wycior Polowy
    • Zobacz profil
Odp: Jaki sprzęt polecacie
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 11, 2013, 12:49:17 »
ale o tym pisałem Sauron
Jak się nie znasz kupuj nowe
Jak się znasz albo masz kogoś kto sie zna to mozna szukać uzywki
ale pod kontrolą bo i eteki miały problemy z płytkami pewne partie starszych egosów to samo
więc polecisz uzywkę??? trzeba wiedziec którą


a co do Szycka ;)
Antek ma tippka + lufa tiller chyba
wieć mozęmy zrobić test na kulkach
niech będą te tempesty , do elektryka damy lufe z wkładkami
oddamy 10 szybkich strzałów

myślisz , że tipp wygra???  ;D